آذر ماه جاری، سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی

0

 سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مجمع تقریب فعالیت خوبی را در ابتدا آغاز کرد اما بعد از ارتحال آیت الله بروجردی بعالیت آن متوقف شد.

زیرا حکومت سلطنتی عهده دار امور کشور بود.

این مجمع حدود ۵۰ سال پیش تاسیس شد.

انتشار کتاب چهل سالگی انقلاب

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب کشور تصریح کرد: امسال هم سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی که از وظایف مجمع است در تهران برگزار می‌شود و تاریخ برگزاری دوم تا چهارم آذرماه خواهد بود.

علم الهدی با بیان این‌که مجمع شامل دو بخش داخلی و خارجی بوده که بخش داخلی بر عهده بنده است، اضافه کرد: امسال موضوع اصلی کنفرانس وحدت اسلامی فلسطین و چهل سالگی انقلاب است.

وی اظهار کرد: اجتماع علمای مقاومت یکی دیگر از کارهای شاخص مجمع است که به دلیل برخی از اتفاقات در سوریه و لبنان برگزار شد.

علم الهدی گفت: بخش داخلی مجمع تلفیقی است؛ در برخی از استان‌ها که شیعه و سنی در کنار هم زندگی می‌کنند ما فعالیت کرده و با حوزه علمیه و مراکز فرهنگی آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم.

همایش سادات در سیستان برگزار شد

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب کشور تصریح کرد:

آموزش فرهنگیان سنی، آموزش روحانیون اهل سنت، برگزاری کنفرانس‌های استانی و همکاری با مراکز بزرگ اسلامی یا دفاتر رهبری در امور اهل سنت از جمله کارهای ما است.

علم الهدی اظهار امیدواری کرد این همایش در استان گلستان هم برگزار شود.

وی گفت: اخیراً تعدادی سمن و اتحادیه چون اتحادیه جهانی سادات را ایجاد کرده‌ایم و تا جایی که بتوانیم ‌به آن‌ها کمک می‌کنیم.

علم الهدی اظهار کرد: به خاطر ارتباط خوبی که با اهل سنت در کشور داریم مشکل جدی با آن هم نداریم البته این به معنای این‌ نیست که اصلاً تحت تأثیر افکار خارجی نبودیم بلکه سعی شده مشکلی پیش نیاید.

وی بیان کرد: انقلاب ایران به دیگر کشورها صادر شده و این به خاطر فریاد دادخواهی امام بود که به گوش جهانیان رسید.

علم الهدی اضافه کرد: نباید تقریب را به یک نهاد خلاصه کرد زیرا هدف بزرگ بوده و از استراتژی‌های نظام است.

وی توضیح داد: تقریب در فکر و اندیشه است اما وحدت در عمل است و در دنیا به دنبال این هستیم که بگوییم فکرهای خود را به هم نزدیک کنید.

علم الهدی  در خصوص عدم اهانت به مقدسات اهل سنت اشاره کرد و گفت: این فتوا علیرغم این که در ایران بازتاب داده نشد اما در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفت.

Comments are closed.