آموزش فارسی در دهلی‌نو در دوره جدید تابستانه

0

دوره جدید تابستانه آموزش زبان در هند با «آیین گشایش»همراه است. در این آیین مقدمه ای درباره تاریخچه زبان فارسی در هند و معرفی منابع جدید آموزشی ذکر می شود.

به گزارش همایش نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی این آیین با حضور احسان‌الله شکرالهی، رییس مرکز تحقیقات فارسی، حجت‌اله عابدی، وابسته فرهنگی ایران در دهلی‌نو، مدرسین دوره‌های مرکز، زبان‌آموزان جدیدالورود و فارغ‌التحصیلان دوره پیشین، در محل کتابخانه رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد.

این آیین با بیان مقدمه‌ای درباره تاریخچه زبان فارسی در هند و همچنین منابع جدید آموزشی توسط احسان شکرالهی، رییس مرکز تحقیقات فارسی آغاز شد.

در ادامه حجت‌اله عابدی، معاون رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو، خطاب به فارسی‌آموزان از انگیزه‌های آنان برای یادگیری فارسی سؤال کرد؛ تعدادی از دانشجویان، امکان فهم متون بی‌شمار موجود به زبان فارسی در هند، غنای ادبی و اخلاقی، زیبایی زبان فارسی و اشعار آن و از سوی دیگر جایگاه آن در هویت تاریخی هند را از انگیزه‌های خود در راه آموختن زبان فارسی بیان کردند.

عابدی سپس فارسی را زبان ادب، عرفان، عشق، فرهنگ، هنر و تاریخ و تمدن به ویژه تاریخ هند خواند.

در پایان این آیین گواهینامه ۳۲ نفر از فارغ‌التحصیلان دوره‌های مقدماتی در سطوح ۱ و ۲ اعطا شد و از نفرات برتر نیز با تقدیم هدایایی تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، در این ترم در سطح اول تاکنون ۴۰ نفر ثبت نام کرده‌اند که در دو کلاس تقسیم شده‌اند. این دوره هفته‌ای سه روز در محل خانه فرهنگ ایران تشکیل می‌شود و تا نیمه دوم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و در آن کتاب آموزشی فارسی «گام اول» از انتشارات بنیاد سعدی به عنوان منبع اصلی آموزشی، تدریس می‌شود.

Comments are closed.