آیین نامه هیت علمی تا مهر ماه تغییر می کند

0

تغییر آیین نامه ارتقای هیات علمی تا مهر ماه عملیاتی می شود.

به گزارش همایش نیوز، منصور غلامی روز دوشنبه در نشست روسای دانشکاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری گفت: وزارت علوم هم اکنون در حوزه پژوهش و فناوری رویکرد گسترده تری نسبت به گذشته داشته و سعی در حضوری جدی تر در سطح جامعه دارد.
وی اظهار کرد: افزایش همکاری با سایر نهادها و وزارتخانه های کشور نیز در دستور کار است به گونه ای که چند دانشکاه کشور کنسرسیوم بزرگی با سازمان محیط زیست منعقد کرده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همچنین با وزارت نفت در زمینه های امتشان و دستگاه های استخراج قراردادهای مناسبی منعقد شده است.
وی در ادامه عنوان کرد : دانشگاه های کشور با حداقل انتظارات ، آماده همکاری حداکثری با سایر دستگاه ها هستند.
غلامی با بیان اینکه وزارت علوم ، وظیفه حفظ آبروی علمی کشور در عرصه های بین المللی را عهده دار است، افزود: تلاش داریم تا در حوزه روابط بین المللی دانشگاه ها و حفظ جایگاه تولیدات علمی در عرصه های جهانی گام های مناسب و مطلوبی برداریم.
وی گفت: هر چند که طی یک سال گذشته در مقاطع مختلف با مسوولان نشست ها و مکاتبات فراوانی داشته و نتایج خوبی هم ایجاد شده است؛ اما این روند رضایت کافی را ایجاد نکرده و ناکافی است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد دانشکاه ها در آینده نزدیک بیش از وضعیت کنونی در خدمت جامعه و نظام باشند.
وی در ادامه با اشاره به اهتمام دانشکاه ها برای ایجاد پارک های علمی و فناوری افزود: هم اکنون ۱۹۳ مرکز رشد و بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند.

Comments are closed.