استارتاپ ها موتور محرک اقتصاد دانش بنیان

0

معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: استارتاپ ها و ایده های نو در حوزه کسب و کار را می توان به عنوان موتور محرک اقتصاد دانش بنیان قلمداد کرد.

به گزارش همایش نیوز، بی بی عصمت سرفرازی در آیین افتتاح رسمی نخستین رویداد استارتاپ روستایی کشور که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، تاکید کرد: سرمایه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها برخلاف سایر شرکت ها که مادی و فیزیکی هستند را نیروهای انسانی خلاق و ماهر تشکیل داده و به همین منظور در حفظ و نگهداری از این نیروها در شرکت های استارتاپی باید تلاش کرد.
این مسئول با اشاره به اینکه ایده پردازان استارتاپ ها راه درازی را پیش رو دارند،اضافه کرد: مسئولان برنامه ریز کشور در کنار ایده ها و پیشنهادات مربوط به کسب و کارهای روستایی در جهت رفع برخی چالش ها و موانع این حوزه نیز باید بیش از گذشته تلاش کنند.
سرفرازی، ترس از عدم موفقیت و وجود فرهنگ ریسک ناپذیری را از جمله مشکلات بزرگ بر سر راه سرمایه گذاری در برخی مناطق به خصوص روستاها از سوی سرمایه گذاران دانست و یادآور شد: استارتاپ ها می تواند با حرکت به سمت کار تیمی و رسیدن به یک نطقه مشترک تمام ضعف های موجود در این خصوص را برطرف کند.
به گفته وی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اعتقاد دارد برای شکوفایی و توسعه روستاها امروز به حضور فعالانه و مستمر ایده ها و نظرهای استارتاپی و شرکت های دانش بنیان به طور جدی نیاز است.
این مسئول خطاب به حاضران نخستین رویداد کسب و کار آینده روستایی، گفت: اگرچه معتقدیم که استارتاپ ها در آغاز راه خود قرار دارند اما ما باید ظرفیت و توانمندی هایتان را باور کنیم تا با ایجاد حس خودباوری، شما را به ادامه راه امیدوار سازیم.
نخستین رویداد کسب و کار آینده روستایی منطقه یک کشور (استارتاپ ویکند) با حضور استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و به میزبانی قزوین با ارایه ۱۵۰ طرح و ایده مربوط به امور روستاها در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی این شهر آغاز و تا ۱۳ شهریورماه جاری نیز ادامه دارد.
استارتاپ ویکند برنامه‌ای است که در آن گروهی از مدیران، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و صاحبان ایده دور هم جمع شده و تیم‌هایی تشکیل می‌دهند تا با ارائه نمونه اولیه‌ای از کار خود به ایجاد یک شرکت نوپا و کسب و کار جدید بپردازند.

Comments are closed.