افتتاحیه چهارمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس

0
چهارمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس به همت رایزنی #فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور، آغاز به کار کرد.

به گزارش همایش نیوز به نقل از  روابط عمومی بنیاد سعدی، این دوره طی یک مراسم افتتاحیه با حضور دکتر لطفی عبدالجواد، رئیس دانشکده خط و فنون تونس، دکتر جیلانی الغربی، استاد خط نستعلیق و گروهی از هنرجویان کار خود را آغاز کرد.

در ابتدای این مراسم، جیلانی الغربی ضمن خوش آمدگویی به رایزن فرهنگی کشورمان و سپاسگذاری از ایشان بخاطر برگزاری چهارمین دوره آموزش خط نستعلیق از شروع به کار این دوره ابراز خرسندی کرد و گفت:  این دوره در سه سطح برگزار می‌شود، سطح یک ویژه گروه مبتدی و نوآموزان خط نستعلیق است که امسال به جمع هنرجویان این هنر زیبا ملحق شده‌اند، در سطح دو هنرآموزان سال گذشته  حضور دارند و  هنرجویان سطح سه، امسال فارغ التحصیل شده‌اند و برنامه امسال آنها تولید و نوشتن لوح‌های خط نستعلیق خواهد بود.

سپس اسدی موحد، رایزن #فرهنگی کشورمان، اظهار امیدواری کرد در سال تحصیلی جدید برنامه‌های مشترکی با همکاری رایزنی #فرهنگی و مرکز فنون خط تونس اجرا شود.

 وی پیشنهاد کرد نمایشگاه مشترک تابلوهای خط نستعلیق با شرکت هنرجویان ایرانی و تونسی برگزار شود که این پیشنهاد با استقبال رئیس دانشکده خط و فنون تونس مواجه شد و وی برای برگزاری آن اعلام آمادگی کرد.

اسدی موحد همچنین پیرو درخواست مکرر هنرجویان برای حضور اساتید خط و تذهیب، اظهار امیدواری کرد امسال با دعوت از این اساتید، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی خط نستعلیق، هم در مرکز خط نستعلیق و هم در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس برای هنرجویان برگزار شود.

Comments are closed.