” ایجاد پوشش شفاف سرامیکی ضدخش با روش PVD روی فلزات گرانبها”‌

0

 

به گزارش همایش نیوز، مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN) جهت توسعه همکاری‌های فناورانه، توسعه‌ کاربردها و محصولات مبتنی بر نیاز صنعت، فراخوانی برای طرح‌های نوآورانه در زمینه ” ایجاد پوشش شفاف سرامیکی ضدخش با روش PVD روی فلزات گرانبها”‌ اعلام کرد.

هدف از این فراخوان معرفی پوشش شفاف ضدخش اعمال شده با یکی از روش‌های PVD روی زیر لایه‌هایی از جنس فلزات گرانبها نظیر طلا و نقره است.

 

در طرح‌های ارائه شده محدودیتی در انتخاب نوع ماده و نوع روش و ضخامت پوشش وجود ندارد، اما از منظر اقتصادی باید طرح‌ها قابلیت تولید انبوه و تجاری را داشته باشند. کاربرد این پوشش شفاف برای مراقبت از سطوح تزئینی و فلزات گرانبها است.

 

پوشش‌های شفاف سرامیکی تولید شده باید بتواند از فلزات در برابر شرایط سایش و خش حفاظت کند و از آنجایی که پوشش‌های اکسیدی و نیتریدی فلزی امکان فراهم آوردن چنین شرایطی را ایجاد می‌کند. از این رو انتظار می‌رود پژوهشگر ضمن مطالعه‌ مواد سرامیکی قابل اعمال با استفاده از روش PVD (با یکی از روش‌های قوس کاتدی و کندوپاش) پوشش شفاف ضدخش روی فلزات گرانبها ایجاد کنند.

 

بهره‌برداری از تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی پوشش‌دهی، دریافت مشاوره‌ فنی و کسب و کاری، تأمین کامل هزینه‌های مواد اولیه، تأمین هزینه‌های آزمایش، مشخصه‌یابی و اثبات کارایی، دریافت امکانات تحقیقاتی، آموزشی، همکاری با شرکت‌های فعال و موفق در حوزه‌ نانو و ارتباط و تعامل با متقاضیان صنعتی، ارائه‌ درصد از فروش یا خدمات ارائه شده به صنعت از جمله حمایت‌ها و امکاناتی است که توسط  ICAN برای این طرح ارائه می‌شود.

 

آخرین مهلت برای ارائه‌ طرح‌ها ۲۰ شهریور ۹۷ تعیین شده است.

Comments are closed.