ایران، رتبه یک تولیدات علمی در بین کشورهای مسلمان

0

اساسنامه شبکه‌های مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام  تصویب و عملیات اجرایی همکاری‌های علمی – آموزشی بین کشورهای اسلامی آغاز شد.

به گزارش همایش نیوز  دکتر حسین سالارآملی در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، جایگاه علمی و آموزشی ایران در جهان و کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: ایران در رتبه یک تولیدات علمی در بین کشورهای مسلمان قرار دارد.

به بیان وی خوشبختانه ۲۳ دانشگاه ما در رتبه‌بندی‌های جهانی قرار گرفته‌اند،‌ ضمن اینکه ۱٫۹ دهم درصد علم دنیا توسط ایران تولید می‌شود. به همین دلیل کشورهای اسلامی در حوزه علم حساب ویژه‌ای در جمهوری اسلامی ایران باز کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در جهان اسلام سه شبکه اساسی را بر عهده گرفته‌ایم که یکی از این شبکه‌ها،‌ دانشگاه‌های مجازی، دومی پارک‌های علم و فناوری و سومی علم و نانو در جهان اسلام است که خوشبختانه هدایت این سه شبکه تحت پوشش کامل ایران قرار دارد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: ما در زمینه توسعه شبکه مجازی دانشگاه‌های کشورهای اسلامی وظیفه مهم و اساسی را عهده‌دار شده‌ایم که امیدوار هستیم بعدازظهر امروز اساسنامه این شبکه که مهم ‌ترین محور کاری اساسی کشورهای اسلامی به شمار می‌رود به تصویب نهایی برسد و بتوانیم توسعه همکاری‌های علمی – آموزشی بین جهان اسلام را به مرحله اجرایی برسانیم.

Comments are closed.