برگزاری اولین کارگاه آموزشی زبان فارسی با نمایش فیلم سینمایی بادیگارد در لاهور

0

جهت فراهم سازی زمینه های عملی تسلط بر محاوره روزمره زبان فارسی و ارتقای سطح درک شنیداری فراگیران زبان فارسی،«اولین کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی» برای زبان آموزان سطوح مقدماتی (۱)، (۲) و نیز متوسطه (۱) خانه فرهنگ ایران در لاهور، برگزار شد.

به گزارش همایش نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، در این کارگاه آموزشی که از سوی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور، برگزار شده بود، فیلم بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا برای حاضران به نمایش درآمد. این دومین دوره آموزش زبان فارسی در سال جاری در لاهور است.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر سه کلاس زبان فارسی در سه سطح و هفته ای دو جلسه، علاوه بر کلاس های مینیاتور و خوشنویسی در محل نمایندگی فرهنگی برگزار می شود و جمع تعداد کلاس های مذکور ۱۰ جلسه در هفته است.

پیش از نمایش فیلم، ابتدا از سوی مدرسین، موارد خاص و نکات لازم در خصوص تنوع شیوه های بیان، تفاوت لهجه ها، برخی تفاوت های زبان فارسی کتبی با شفاهی و مسائل قابل توجه به فراگیران، یادآوری و راهنمایی شد.

پس از اتمام نمایش فیلم نیز، مسائل و جزئیات ذی ربط با فیلم شرح و به سوال های فراگیران پاسخ داده شد.

در پایان نمایش فیلم، فارسی آموزان زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور، نظرات خود همچون لذت بردن ازمشاهده فیلم سینمایی بادیگارد، ایجاد احساس توانمندی در زبان فارسی به خاطر درک فیلم با زبان اصلی، و برتر و انسانی تر بودن سینمای جمهوری اسلامی ایران از منظر کیفی، داستان و هنرمندی از بسیاری از فیلم های هالیوودی و بالیوودی بیان داشتند.

زبان آموزان خانه فرهنگ همچنین با توجه به تاثیر این کارگاه آموزشی، تداوم برگزاری این کارگاه ها را خواستار شدند.

Comments are closed.