بزرگداشت جلال آل‌احمد برگزار می‌شود

0

مراسم بزرگداشت جلالا آل احمد نویسنده بزرگ ایرانی تبار، همزمان با چهل و نهمین سالروز درگذشتش در فرهنگسرای شفق برگزار می شود.
به گزارش همایش نیوز، بر اساس اعلام روابط عمومی فرهنگسرای شفق، بزرگداشت جلال آل‌احمد در فرهنگسرای شفق با حضور جمعی از اندیشمندان و نویسندگان برگزار می‌شود.
در این برنامه شخصیت‌های فرهنگی چون احمد ابومحبوب(استاد ادبیات فارسی)، غلامرضا امامی(نویسنده و مترجم)، سیمین پناهی فرد(پژوهشگر حوزه هنر و ادبیات)، محمدحسین دانایی(پژوهشگر تاریخ معاصر)، فریدون مجلسی(دیپلمات سابق و تحلیلگر مسائل سیاسی) و حسین میرزایی(استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران) به سخنرانی می‌پردازند.
همچنین پخش «سرود برای مرد روشن که به سایه رفت» با صدای احمد شاملو از دیگر بخش‌های این برنامه است.

این برنامه با حضور محمدرضا کایینی(کارشناس مجری) به بهانه سالروز درگذشت جلال آل‌احمد با همکاری انجمن دوستداران سیمین و جلال در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

جلال آل‌احمد در غروب روز هجدهم شهریورماه سال ۱۳۴۸ در اسالم گیلان درگذشت، وی از جمله نویسندگان ایرانی بود که به مسایل اجتماعی نیز توجهی خاص داشت و در داستان‌هایش دغدغه‌ها و رنج‌های مردم کوچه و بازار را بازگو می‌کرد و از جمله آثار این نویسنده شهیر معاصر کشورمان می‌توان به «خسی در میقات»، «نون و القلم»، «مدیر مدرسه» و …. اشاره کرد.

مراسم بزرگداشت این نویسنده معاصر با یادی از سیمین دانشور بانوی ادبیات داستانی ایران با حضور شخصیت‌های فرهنگی کشور و نزدیکان این فرهیختگان یکشنبه ۱۸شهریور ساعت ۱۷ در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

حضور مخاطبان در برنامه یاد شده آزاد است و علاقه‌مندان جهت حضور می‌توانند به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان۲۱ بوستان شفق مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۷۱۷۱۹۵ تماس حاصل فرمایند.

Comments are closed.