برگزیدگان دوره‌های آموزش زبان فارسی در بمبئی تجلیل شدند

0

دوه های آموزش زبان و ادبیات فارسی در بمبئی به پایان رسید و از برگزیدگان این دوره ها با اعطای گواهینامه قبولی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم اعطای گواهینامه‌ پایان دوره‌های مقدماتی، متوسط و پیشرفته زبان و ادبیات فارسی با حضور مهدی زارع‌بی‌عیب، نماینده فرهنگی کشورمان، استادان، دانش‌آموزان و علاقه مندان به زبان و فرهنگ ایرانی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی برگزار شد.

در این مراسم، زارع‌بی‌عیب در سخنانی، با اشاره به فرهنگ غنی ایران گفت: اشاعه و نشر زبان و ادبیات فارسی یکی از وظایف مهم خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در مومبای و حوزه غرب و جنوب هند است و طی سال‌های متوالی به آموزش زبان فارسی در هند پرداخته شده است.

نماینده فرهنگی کشورمان به تاریخچه حضور ایرانیان در هند اشاره کرد و افزود: ایرانیان مقیم برای چندین دهه و حتی قرن توانسته‌اند در کنار هندی‌ها زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشند و علاوه بر جذب فرهنگ هند، توانسته‌اند غنای فرهنگی ایران نیز به صورتی که نمود عینی دارد در میان جامعه هندوستان گسترش و نشر دهند.

محمد میرسراجی، استاد زبان فارسی همچنین، گفت: فراگیری زبان و ادبیات فارسی بستری مناسب را برای معرفی فرهنگ والای ایران زمین مهیا می‌کند و لذا برگزاری این کلاس‌ها در مقاطع مختلف در خانه فرهنگ نشان دهنده عزم و پشتیبانی این نهاد فرهنگی از بسط و گسترش فرهنگ مردمان ایران‌زمین است.

خانم مهنار فرودی، استاد زبان و ادبیات فارسی نیز در این مراسم از همکاری خانه فرهنگ ایران جهت برگزاری دوره‌های زبان و ادبیات فارسی در هند تشکر و قدردانی کرد.

Comments are closed.