تسهیلات ۳ میلیاردی به شرکت های دانش بنیان

0

قائم مقام موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در حوزه تجاری سازی و فناوری از اختصاص ۳ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان دارای ایده و طرح کاربردی و اقتصادی خبر داد.
غلامرضا شکری روز دوشنبه در خصوص فعالیت های مرکز رشد «رازی» در جمع خبرنگاران افزود: این مرکز در سال ۹۳ با پذیرش شرکت های حوزه دانش بنیان مرتبط به واکسن، دارو و فرآورده های بیولوژیک کار خود را آغاز کرد.

وی اظهار داشت: از مجموع ۲۰ شرکت پذیرفته شده در مرکز رشد رازی، ۱۱ شرکت فعالیت خود را شروع کرده و تعدادی از این شرکت ها در شعب موسسه رازی مستقر شده اند.
شکری در خصوص همکاری با شرکت های دانش بنیان در این مجموعه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه قراردادهای انتقال فناوری و یا تکمیل و توسعه فناوری در کشور، موضوعاتی است که در ۱۲-۱۰ سال اخیر مطرح شده و موسسه رازی نیز تجربه ای در این زمینه نداشت، نظر مثبت مجموعه مدیران در سال های اخیر منجر به عقد این قراردادها و همکاری با شرکت های فناور شد.
قائم مقام موسسه رازی در حوزه تجاری سازی و فناوری هچنین با اشاره به اختصاص ۳ میلیارد ریال وام به شرکت های دانش بنیانی که طرح های کاربردی و اقتصادی ارائه دهند، گفت: این وام بر اساس مصوبه هیئت امنای موسسه به این شرکت ها تعلق می گیرد و بازپرداخت آن پس از اثبات کاربردی بودن و سودآوری طرح خواهد بود.
شکری حمایت موسسه رازی از شرکت های دانش بنیان نوپا را قدمی در شکوفایی و بالندگی این مجموعه ها دانست و اظهار کرد: بزرگترین پشتیبانی و حمایت موسسه رازی از این شرکت ها، در قالب ارائه مشاوره هایی است که در طول ۹۰ و اندی سال تجربه به دست آورده و به حتم قرارگیری نام این مجموعه ها در کنار برند «رازی» افتخاری بزرگ برای این شرکت ها است.
موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی رازی از سال ۱۳۰۳ به منظور ریشه کنی بیماری طاعون گاوی در کشور در منطقه حصارک کرج کار خود را آغاز کرد.

Comments are closed.