دستگاه شبیه ساز شنای قورباغه طراحی شد

0

 دستگاه شنای قورباغه برای تقویت عضلات توسط یک ایرانی طراحی شد.

به گزارش همایش نیوز،، دستگاه شبیه‌ساز شنای قورباغه کامل‌ترین دستگاه اعمال‌کننده سیکل تمرینی روی بدن انسان بوده چرا که از لحاظ علم تمرین و حرکت‌شناسی موجب اعمال انقباض ایزوکنتیک کانسنتریک در تمام عضلات آگونیست و آنتاگونیست بدن شخص می‌شود.

ویژگی اصلی این دستگاه، ایجاد انقباض ایزوکنتیک، شبیه‌سازی کامل‌ترین نوع شنای قورباغه، اعمال تمرین چندمفصله و فعالیت تمام عضلات بدن و صرفه‌جویی در زمان به‌کارگیری کل عضلات، اعمال تمرین سوبرست، به‌کارگیری انقباض درون‌گرا و حذف انقباضات برون‌گرا برای کاهش کوفتگی تأخیری و افزایش سطوح هورمونی آنابولیک، امکان استفاده از دستگاه به صورت افقی و عمودی، اجرای ریتم به صورت خودکار است.

از کاربردهای این طرح می‌توان به استفاده در استخرها و اماکن آبی، استفاده در مراکز توانبخشی و تمرین‌درمانی، استفاده به عنوان دستگاه تمرین‌دهنده هوازی یا بی‌هوازی در باشگاه‌ها و جایگزین مناسب تردمیل و دوچرخه ثابت اشاره کرد.

تقویت و تمرین شنای قورباغه خارج از محیط آبی، صرفه‌جویی در زمان به‌کارگیری تمام عضلات به صورت سیکل تأمینی سوپرست، حداکثر میزان مصرف کالری، حداکثر میزان هایپرتروفی، افزایش حداکثری سطوح هورمون‌های آنابولیک و کاهش هورمون‌های کاتابولیک، جلوگیری از بیش‌تمرینی، جلوگیری از رهایش رادیکال آزاد، افزایش میزان هماهنگی عصب ـ عضله، کاربرد روزانه به عنوان دستگاه سلامت و جلوگیری از بی‌حوصلگی از مزایای این طرح به شمار می رود.

دستگاه شبیه ساز شنای قورباغه و تقویت کننده ایزوکنتیک در فستیوال نوآوری های صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی  که به ثبت اختراع رسیده است، ارائه شد. این فستیوال توسط فن بازار ملی ایران برگزار شد.

Comments are closed.