تولید سه دارو با ترکیبات جدید

0

شرکت دانش بنیان «هامر نوین تولید دارو» در بازار دارویی کشور با سرمایه گذاری و مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید سه داروی نو ترکیب را آغاز کرد.

به گزارش همایش نیوز، به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، تولید سه داروی نو ترکیب شرکت هامر با مشارکت ۲۴۲٫۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در مرحله اول و مبلغ ۲ میلیون یورو در فاز دوم صورت خواهد گرفت. در این راستا مبلغ ۱۵ میلیارد ریال نیز به عنوان بخشی از مبلغ سرمایه گذاری به این شرکت تزریق شد.
این سه نوع داروی نوترکیب در زمینه درمان بیماران مبتلا به چند نوع سرطان، درمان بیماری ­های خودایمنی، درمان آمبولی حاد ریوی و عروق کرونر قلب کاربرد دارد.
در سال حمایت از کالای ایرانی و با تأکید بر«تولید ملی» به‌عنوان محور اساسی در حل مشکلات اقتصادی، با تولید این داروها در کشور تا حد زیادی از واردات محصولات مشابه خارجی بی نیاز خواهیم شد.
طبق آمارنامه دارویی سال ۹۵ میزان واردات یکی از این سه دارو بیش از ۵۶ میلیارد تومان بوده است که با تولید آن در کشور از خروج ارز جلوگیری خواهد شد.
یکی از فعالیت های صندوق نوآوری و شکوفایی، مشارکت حقوقی در شرکت های دانش بنیان است به گونه ای که در این نوع مشارکت ، سهام شرکت تا سقف قانونی زیر ۵۰ درصد در ازای سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان در اختیار صندوق قرار می گیرد.

Comments are closed.