جایزه بین المللی «مهدی بهزاد» به ریاضیدان دانشگاه صنعتی شریف رسید

0

به گزارش همایش نیوز به نقل از دیده بان علم ایران، دکتر عبادالله محمودیان، استاد دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب جایزه بین المللی «مهدی بهزاد» انجمن ریاضی ایران شد.

جایزه بین المللی «مهدی بهزاد» (Behzad Award) در سال ۱۳۹۷ همزمان با چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران که از اول تا چهارم شهریورماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد به استاد محمودیان اهداء شد.

این جایزه، با عنوان “برترین مدیریت در پیشبرد ریاضیات” هر ساله به یکی از افرادی که در زمینه بنیان‌گذاری یا هدایت تشکل‌های تأثیرگذار در گسترش و ترویج ریاضی، راه‌اندازی یا مدیریت نشریه‌های ادواری یا غیرادواری در ارتباط با گسترش و عمومی کردن ریاضیات، نهادینه سازی فرهنگ تألیف، ترجمه، واژه‌گزینی و نشر آثار ماندگار ریاضی، را‌ه‌اندازی یا هدایت مسابقات ریاضی در سطح ملی یا بین‌الملی یا هر گونه اقدام شایسته دیگر در زمینه گسترش دانش ریاضیات یا ارتقای سطح آن فعالیت دارند اهدا می شود.

دکتر سید عبادالله محمودیان، چهره ماندگار رشته ریاضیات کشور در سال ۸۹ و عضو فرهنگستان علوم، کسب جایزه جشنواره بین المللی خوارزمی برای پژوهش های بنیادی در سال ۱۳۸۲، عنوان استاد نمونه کشور در سال ۱۳۸۲، پژوهشگر نمونه دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۱ و استاد نمونه دانشگاه صنعتی شریف در سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۶ را هم در کارنامه پربار افتخارات علمی خود دارد.

Comments are closed.