دغدغه‌های فرهنگی ایران در جشنواره فیلم پارسی

0

به گزارش همایش نیوز، جشنواره فیلم های پارسی استرالیا به لحاظ موضوعی توانسته بخش از دغدغه های انسانی و فرهنگی جامعه ایرانی را انعکاس دهد.
داور هفتمین جشنواره فیلم پارسی درباره کیفیت هفتمین جشنواره فیلم پارسی در استرالیا، اظهار داشت: آثار زیادی به این فستیوال ارسال شد و بعد از دیدن فیلم ها راجع به آنها در فستیوال صحبت کردیم و طبق معمول به یک نظر مشترک رسیدیم.
وی افزود: تمام تلاش من به عنوان داور در این فستیوال در نظر گرفتن سلایق متفاوت بدون محدودیت در کنار یکدیگر بود و سعی کردم کیفیت و اثر هنری را بیش از هر چیز دیگری مد نظر قرار دهم.
این بازیگر سینما، خاطرنشان کرد: اساساً این اتفاق بسیار جذابی ا‌ست که ایرانی‌ها می‌توانند از طریق هنر، نگاه های ویژه و انسانی را مجذوب خودشان کنند و در تبادل فرهنگی در جوامع بین المللی حضور داشته باشند.
هفتمین جشنواره فیلم پارسی در استرالیا به عنوان رویدادی مستقل در سه بخش فیلم های داستانی، کوتاه و مستند برگزار شد.
در این رویداد هنری آثار فیلم سازان و مستند سازان #فارسی زبان سراسر جهان به رقابت پرداختند.
هفتمین جشنواره فیلم پارسی در استرالیا، روز گذشته ۹ سپتامبر با شناخت برگزیدگان خود به کار خود پایان داد.
به گزارش ایرنا، در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره جهانی فیلم پارسی، «درساژ» غزال طلایی بهترین فیلم بلند سینمایی را به دست آورد و تندیس بهترین فیلم کوتاه به «حیوان» ساخته بهمن و بهرام ارک رسید.
اعضای هیات داوران این دوره جشنواره فریدون محرابی بازیگر، استر هاردینگ تهیه‌کننده استرالیایی، آندریا دمتریاس بازیگر استرالیایی و دیوید وایت برنده اسکار بهترین میکس صدا برای فیلم «مدمکس جاده خشم» بودند.

Comments are closed.