حمایت ۱۰ میلیاردی از ۹۳۰ محقق حوزه نانو

0

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو مهرماه جاری بیش از ۱۰ میلیارد ریال به ۹۳۰ محقق حوزه نانو پرداخت شده‌ است.

به گزارش همایش نیوز،  ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو برنامه حمایت تشویقی از فعالیت‎‌های پژوهشی فناوری‌نانو را از سال ۱۳۸۳ تاکنون اجرا کرده‌است. این برنامه در راستای اهداف سند راهبرد ۱۰ ساله فناوری‌نانو (۱۳۸۴-۱۳۹۴) با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری‌نانو و به منظور پرورش سرمایه‌های انسانی متخصص برای توسعه این ‌فناوری در کشور اجرایی می‌شود.

بر این اساس ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو مهرماه جاری مبلغ ۱۰ میلیارد و ۳۳۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال به ۹۳۰ محقق پرداخت کرده‌است.

این پرداخت شامل موارد ذیل می‌شود:

ردیف

زمینه حمایتی

تعداد

مبلغ به ریال

۱

مقالات ISI تاییدی در فروردین ماه ۱۳۹۶ بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقالات ISI

۶۷۷

۷٫۲۶۷٫۹۰۰٫۰۰۰

۲

مقالات تاییدی در فروردین و اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ بر اساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب

۱۲۸

۲٫۳۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰

۳

درخواست‌هایی که در پرداخت‌های قبلی ستاد واریز نشده بود

۱۲۵

۷۴۸٫۵۰۰٫۰۰۰

از ابتدای سال ۱۳۹۷ آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب اجرایی شده است. مقالات مشمول این حمایت مقالاتی هستند که از ابتدای سال ۱۳۹۷ (۲۱ مارس  ۲۰۱۸ به بعد) در نشریات منتخب منتشر شده باشند، به نام ایران ثبت شده باشند واز لحاظ محتوایی در حوزه فناوری‌نانو باشد که این مورد توسط کمیته‌ علمی داوری ستاد بررسی می‌شود، مقاله باید به صورت یک مقاله کامل باشد و  بیش از یک سال از تاریخ چاپ نهایی مقاله نگذشته باشد.

مقالات از نوع Short Communication، Note ، Letter مشمول این حمایت نمی‌شوند.

محققان در صورت ویرایش شماره ‌حساب خود بر روی پایگاه اینترنتی حمایت‌های تشویقی، لازم است مراتب را از طریق پست الکترونیکی hrdc@nano.ir اطلاع دهند. در ضمن حمایت تشویقی محققانی که مشکلاتی از قبیل اشکال در شماره حساب و شرکت نکردن در همایش‌های مورد تأیید ستاد و ارائه مقاله (مربوط به پایان‌نامه‌های آیین­ نامه قدیم) داشته‌­اند، پرداخت نداشته‌اند.

Comments are closed.