دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران

0

به گزارش همایش نیوز، دهمین کنفرانس دو سالانه آموزش شیمی ایران، روزهای سوم و چهارم شهریور ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.
این دوره از کنفرانس با شعار «تدریس مبتنی بر بافتار، از مدرسه تا دانشگاه» و با هدف معرفی و سریان این شیوه جدید تدریس در میان دست اندر کاران دانش شیمی برگزار می شود و در آن چهارده محور به شرح: آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار؛ نقد و بررسی برنامه­ ی درسی، سرفصل درس­ ها و محتوای کتاب­ های درسی شیمی دوره­ ی متوسطه دوم؛ اخلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی؛ ایجاد پیوند میان آموزش و پژوهش ؛ درس پژوهشی و اقدام پژوهشی؛ آسیب شناسی فرآیند تدریس شیمی در نظام آموزشی؛ آموزش شیمی در دانشگاه؛ استانداردها و شایستگی های حرفه­ ای استادان و دانش آموختگان؛ آموزش شیمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ یادگیری الکترونیکی و آموزش از راه دور؛ آموزش شیمی مبتنی بر آزمایشگاه؛ آموزش شیمی و فناوری آموزشی با تأکید بر وسایل الکترونیکی همراه؛ شیمی و آموزش مهارت­ های زندگی؛ آموزش همگانی شیمی؛ آموزش شیمی و عرصه­ های نو : شیمی سبز، نانو شیمی و …؛ آموزش شیمی و صنعت، کار آفرینی و نیازهای علمی صنایع؛ طراحی و اجرای آزمایش­ های کم هزینه و استانداردهای تألیف کتاب­ های درسی، مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.
در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، رییس دانشگاه، دبیرکنفرانس و نماینده انجمن شیمی سخنرانی خواهند کرد. سپس رییس و مدیر ترویج علم موزه علوم و فناوری سخنرانی می کند و در ادامه، نمایشگاه رازی افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه به مناسبت نزدیکی زمان کنفرانس به پنجم شهریورماه-روز زکریای رازی- توسط موزه علوم و فناوری ایران برپا خواهد شد و به شیوه ای جالب و دیدنی، شرکت کنندگان را به زمان رازی برده و تلاش می کند حس و حال زمان کیمیاگری و دانشمندان علوم اسلامی و ایرانی را به تماشاگر القا نماید.
در روز اول همایش، دو سخنرانی کلیدی (دکتر عیسی یاوری: از کیمیاگری تا شیمی جدید در ایران- دکتر حسن حذرخانی: آموزش شیمی، چالشها و چشم اندازها) و دو پنل تخصصی تحت عناوین «سرفصل دروس کارشناسی شیمی» و «بررسی محتوی و رویکرد سازمان دهی کتاب های درسی شیمی متوسطه دوم» برگزار می شود.
در روز دوم دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران نیز دو سخنرانی کلیدی (خانم مهندس رستگار: پیوستگی رویکردهای یادگیری و ارزشیابی- آقای دکتر نعمت ا.. ارشدی: تدریس شیمی به روش مبتنی بر بافتار) و یک پنل تخصصی با عنوان «وضعیت تربیت دبیر در کشور با تاکید بر برنامه جدید رشته آموزش شیمی» ارایه و برگزار می شود.
در این کنفرانس، افزون بر ۵۰ مقاله در قالب پوستر و سخنرانی، چهار کارگاه آموزشی با عناوین: شیمی مواد مخدر؛ طراحی و انجام آزمایش های ساده برای دبیرستان های کشور و کارگاه آموزش میکروسکوپ الکترونی ارایه خواهد شد.
دکتر فرانک منطقی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران)- دبیر؛ دکتر زهرا احمد آبادی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد)- دبیر علمی و دکتر محبوبه ربانی (عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران)- دبیر اجرایی دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران هستند.
از تمامی علاقه مندان به تدریس شیمی دعوت می شود تا در این گردهمایی دو سالانه استادان، دبیران، مربیان، مدرسان و دانشجویان شیمی شرکت کنند.

Comments are closed.