رونمایی از نخستین دستگاه hplc

0

نخستین دستگاه hplc تولید داخل با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.ب
به گزارش همایش نیوز، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم رونمایی از دستگاه hplc داخلی گفت: شرط اصلی حمایت از تولید داخل باید توجه به کیفیت باشد و حمایت مشروط به ارتقای کیفیت و با نگاه به بازارهای جهانی باشد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی افزود: شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت بیش از ۳ برابر شده است و ۵۰ شرکت ما قادر هستند محصولاتشان را به خارج صادر کنند.

وی گفت: باید جنسی را تولید کنیم که برتر یا مشابه نمونه خارجی باشد. اداره کل تجهیزات ما هدف صادرات ۱۰ برابری را نسبت به پارسال دارد.

وزیر بهداشت افزود: ما حداقل استفاده ای که می توانیم از افزایش نرخ ارز ببریم، این است که صادرات خود را افزایش دهیم و صادر کنندگان از این شرایط استفاده کنند.

وی ادامه داد: ما به صورت گزینشی اجازه صادرات خواهیم داد و در محصولاتی که بازار داخل کمبود داریم اجازه صادرات نمی دهیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: ما پیشرفت های خوبی در ۴ دهه گذشته داشتیم و اکنون ۳۵ درصد تجهیزات پزشکی در داخل تولید می شود، دستگاه hplc مشابه خارجی زیاد دارد و امروز با بیش از ۹۰ درصد قطعات داخلی توسط متخصصان ایرانی تولید شده است و این امر کمک می کند تا بتوانیم جلوی واردات نمونه های خارجی آن را بگیریم.

کوروش کرباسیان مدیرعامل شرکت کیان شار دانش در حاشیه مراسم رونمایی از این دستگاه گفت: پورتوگرافی مایع برای شناسایی، جداسازی و اجزای یک ترکیب است که کاربرد گسترده ای در آزمایشگاه ها دارد.

وی با بیان اینکه سالانه ده ها دستگاه hplc وارد کشور می شود و ارز زیادی از کشور خارج می کند افزود: ما درمدت دو سال تلاش کردیم تا این دستگاه را در داخل کشور تولید کنیم.

کرباسیان گفت: این دستگاه، گواهینامه های استاندارد کیفی را از مراجع ذیصلاح کسب کرده است و اکنون ۷ نمونه از آن در آزمایشگاه ها فعال است که نتایج قابل قبولی داشته اند.

مدیرعامل شرکت کیان شار دانش افزود: قیمت دستگاه کمتر از نصف قیمت نمونه خارجی است و تعمیر قطعات و پشتیبانی از دستگاه بسیار قوی تر از شرکت های خارجی است.

Comments are closed.