سی امین کنگره بین المللی کودکان ۲۶ الی ۲۹ مهر ماه

0

مانند هر سال، سی امین همایش سالانه بین المللی بیماریهای کودکان ۲۶ الی ۲۹ مهر ماه  ۱۳۹۷ برگزار می شود.

این همایش از سوی گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز طبی کودکان، قطب علمی طب کودکان کشور و با همکاری فرهنگستان علوم پزشکی، انجمن های علمی تخصصی و فوق تخصصی کودکان و مراکز تحقیقاتی مرتبط با سلامت و بیماریهای کودکان و نوجوانان برگزار می گردد.

این کنگره از سال ۱۳۶۴ تا کنون همه ساله با حضور بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده از ایران و سایر کشورهای جهان برگزار گردیده است. همچنین این کنگره از سال ۱۳۸۲  فرصتی جهت تبادل تجربیات گروه پرستاران در کنار پزشکان را فراهم آورده است، لذا از آن سال همایش در دو بخش پزشکی و پرستاری برگزار می گردد.

علاوه بر این، از سال ۱۳۸۸ بخش محققین جوان نیز به سایر بخشهای همایش افزوده گردید تا فرصتی برای پژوهشگران جوان، دستیاران و دانشجویان فراهم آورد تا بتوانند نتایج تحقیقات خود را در این همایش ارائه نمایند.

خوشبختانه استقبال روزافزون از این کنگره در سالهای اخیر چه به عنوان شرکت کننده و چه به عنوان ارائه دهنده مقاله (بصورت سخنرانی و یا پوستر) موجب گردیده است تا برنامه های مختلف علمی بطور همزمان در سالن های مختلف مرکز طبی گودکان و تالار امام خمینی در دو بخش صبح و بعدازظهر طی چهار روز برگزار گردد،

لذا شرکت کنندگان می توانند با توجه به رشته تخصصی و علاقه بالینی خود در هریک از برنامه ها حضور یابند. علاوه بر این بخشهای محققین جوان و پوستر نیز از بخشهای بسیار موفق و پربار همایش در سالهای اخیر محسوب می گردند.

این کنگره علاوه بر دست آوردهای علمی آن، فرصتی برای دیدار و تبادل افکار همکاران رشته¬ های فوق تخصصی مختلف طب کودکان و گروه پرستاری کودکان از ایران و سایر کشورهای جهان را فراهم می¬آورد، ضمن آنکه آشنائی با تجهیزات نوین پزشکی و فرآورده های داروئی جدید از ره¬ آوردهای دیگر این همایش می¬باشد.

این همایش دارای  امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان و ارائه دهندگان مقالات (بصورت سخنرانی و یا پوستر) براساس مجوز اداره کل آموزش مداوم وزارت متبوع می¬باشد.

زمان:  ۲۶ الی ۲۹ مهر ماه  ۱۳۹۷

مکان: تهران- بیمارستان مرکز طبی کودکان –  تالارهای همایش مرکز طبی کودکان و بیمارستان امام خمینی

بیماری های تخصصی و فوق تخصصی کودکان، بیماری های اختلال متابولیک  کودکان، بیماری های ژنتیک ارثی، فارماکولوژی بالینی،مسمومیت، همایش بهداشت و سلامت کودکان(کودک سالم, تکامل، احیای کودکان و شیر مادر، مانا، ابزارهای غربالگری تکامل، رشد کودکان، رادیولوژی در کودکان، پرستاری در بیماری های کودکان، همایش دندان پزشکی کودکان، جراحی های کودکان، همایش های  مراقبتهای ویژه در کودکان  و CF ، علوم پایه در بیماری های کودکان ( ژنتیک و علوم آزمایشگاهی – سلول های بنیادی و سایر علوم) ، واکسیناسیون و روانپزشکی، پژوهشگران جوان

Comments are closed.