ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مسکو افتتاح شد

0

ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در روسیه به ششمین دوره خود رسید.

 به گزارش همایش نیوز، آیین افتتاحیه آن روز چهارشنبه ٢١ شهریورماه برگزار شد و بعد از آن آغاز به کار کرد.

قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه و نماینده بنیاد سعدی و ماریا گن، رییس مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران، استادان دوره و فارسی‌آموزان آغاز شد.

در مراسم گشایش این دوره، رایزن فرهنگی کشورمان خطاب به فارسی‌آموزان، گفت: رایزنی فرهنگی ایران خانه شماست و شما زبان‌آموزان با فراگرفتن زبان فارسی، با فرهنگ غنی ایرانی و با ادبیات زیبای فارسی آشنا می‌شوید.

سلیمانی افزود: خیام و مولانا و فردوسی و … با زبان فارسی سخن گفته‌اند و عمیق‌ترین موضوعات بشری را به زبان شعر بیان و جهان معنوی‌ای را خلق کرده‌اند که همه را متأثر کرده است؛ تا بدان جا که حتی صورت بصریـ یعنی خط ـ هم صورت معنوی و قدسی پیدا کرده است.

سپس ماریا گن، رییس مرکز  رایزنی فرهنگی ایران به معرفی استادان این دوره پرداخت و در ادامه آنا گراماوا، از استادان انستیتوی کشورهای آسیا و آفریقا در روسیه، به عنوان استاد دوره مقدماتی آموزش خطاب به فارسی‌آموزان یادآور شد که ایران، کشوری پیشرفته است.

فرزانه شفیعی، استاد دانشگاه روسنو و استاد سطح میانی زبان فارسی این دوره نیز برگزاری این کلاس را برای تبادل فرهنگی دو کشور مفید خواند.

شاهین ساریخانی از دیگر استادان زبان فارسی این دوره آموزشی هم گفت: از کودکی به خاطر شغل پدرم به اهمیت زبان فارسی واقف شدم و فراگیری و تدریس زبان را از وظایف خود می‌دانم.

آموزش زبان فارسی به طور مستمر از ماه می سال ۲۰۱۶ (خرداد ۱۳۹۵) بعد از ۶ ماه فعالیت مرکز و شناخت فضای روسیه و درخواست مردم روس در رایزنی فرهنگی شروع شده است.

این مرکز تا کنون در هر نیمسال تحصیلی سه گروه آموزشی دایر کرده است تا علاقمندان به فراگیری آن و آشنایی با فرهنگ ایرانی با امکانات مرکز، استادان ماهر و کتاب‌های آموزشی ایرانی برای غیرفارسی‌زبان، بتوانند با ایران آشنایی بیشتر پیدا کنند.

Comments are closed.