عبارات ادبی استاد محمود دولت آبادی در نمایشگاه «سخن»

0

نمایشگاه آثار خوشنویسی نستعلیق با عنوان «سخن» به هنرمندی «حدیث پویان مهر» مفاهیم و عبارات ادبی از آثار استاد محمود دولت آبادی نویسنده بنام کشورمان را به نمایش گذاشته است.

محمود دولت‌آبادی نویسنده، نمایش‌نامه نویس و فیلم‌نامه‌نویس متولد ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ دولت‌آباد سبزوار است که رمان بلندِ (۱۰ جلدی) کلیدر از جمله آثار مشهور او به شمار می رود.
به گزارش همایش نیوز، نمایشگاه سخن نخستین نمایشگاه انفرادی آثار خوشنویسی پویان مهر است که به جملات استاد دولت آبادی آراسته شده و تا ۲۴ شهریورماه جاری از ساعت ۹ تا ۲۰ در فرهنگسرای شفق پذیرای علاقه مندان خواهد بود.
فرهنگسرای شفق در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان ۲۱، بوستان شفق واقع شده است.
در این نمایشگاه ضمن آنکه بخش هنری خطوط سنتی مدنظر قراردارد مفاهیم و عبارات ادبی به شیوه نستعلیق شکسته به نگارش درآمده است.
پویان مهر زیر نظر استاد مجتبی ملک زاده به فعالیت پرداخته و در نخستین نمایشگاه انفرادی خود ۲۵ اثر در ابعاد متفاوت در معرض دید قرار داده است.
معرفی هنر خوشنویسی، آشنایی با هنرمندان جوان و نقش هنر خوشنویسی در ادبیات و فرهنگ از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
دولت‌آبادی سال ۲۰۱۳ برگزیده جایزه ادبی یان میخالسکی سوییس شد؛ سال ۲۰۱۴ نیز جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه را از سفیر دولت فرانسه در تهران دریافت کرد.

Comments are closed.