سبک زندگی مبنی بر نظریه «وحدت وجود» در یک کتاب ارائه شد

0

هادی وکیلی، مدرس و پژوهشگر عرفان از انتشار کتابی خبر داد که در آن نظریه «وحدت وجود» بر مبنای «تفکر فازی» ارائه شده و سبک زندگی مبتنی بر آن هم تشریح شده است.

به گزارش همایش نیوز، هادی وکیلی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و متخصص حوزه عرفان در گفت‌وگو با خبرنگار همایش نیوز،  ضمن اعلام این خبر افزود: نگارش کتاب «نظریه وحدت وجود از منظر تفکر فازی و سبک زندگی مبتنی بر آن» تقریبا تمام شده و فقط برخی از بخش‌های فضل آخر آن مانده که در حال تکمیل شدن است.

او با بیان اینکه در این اثر نظریه وحدت وجود را بر مبنای منطق فازی توضیح داده‌ام، افزود: این نظریه همیشه در یک زمینه نظری، بحث جذابی بوده است، ولی برای اینکه این بحث وجه اجتماعی، کاربردی، عملیاتی و فرهنگی پیدا کند، به پیشنهاد همکارانم در پژوهشگاه علوم انسانی قرار شد که یک «سبک زندگی» مبتنی بر نگاه وحدت‌گرایانه به عالم را ضمیمه این کتاب کنم. یعنی اگر نظریه وحدت وجود را فرارو داشته باشیم و بخوهیم بر اساس آن زندگی کنیم، چه سبک زندگی‌ای را خواهیم داشت.

وکیلی ادامه داد: به همین جهت فصل پایانی کتاب که در حال تکمیل شده است، به مجموعه بحث نظری این اثر اضافه شده و حدس می‌زنم تا دو ماه دیگر به اتمام برسد و آن را برای کار چاپ و انتشار به ناشر واگذار کنم.

به گفته این پژوهشگر گردآوردی مواد و تالیف این اثر به پایان رسیده و او در حقیقت در حال ویرایش محتوایی فصل پایانی آن است.

او در پایان گفت: «نظریه وحدت وجود از منظر تفکر فازی و سبک زندگی مبتنی بر آن» را پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در قالب یک کتاب حدود ۵۰۰ صفحه‌ای منتشر خواهد کرد.

Comments are closed.