آلبوم موسیقی «نوای مختومقلی فراغی» به رییس جمهور ترکمنستان اهدا شد

0

رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان آلبوم تولیدی خود از اشعار مختومقلی فراغی، شاعر ملی ترکمن‌ها را با عنوان «نوای مختومقلی فراغی» به رییس جمهور ترکمنستان اهدا کرد.

به گزارش همایش نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان #فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تلاش دوساله رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان برای تولید آلبوم موسیقی اشعار مختومقلی فراغی به بار نشست و در تاریخ ۲۱ شهریور امسال این آلبوم با همکاری و پیگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، توسط محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری که برای تقدیم پیام رییس جمهور روحانی و در رأس هیأت بلندپایه اقتصادی و سیاسی به ترکمنستان آمده بود، طی تشریفاتی به قربان‌قلی بردی‌محمدف، رییس جمهور ترکمنستان تقدیم شد.

قربان‌قلی بردی‌ محمدف پس از دریافت این هدیه ارزشمند، با تقدیر و تمجید از کار انجام شده توسط رایزنی فرهنگی ایران، دستور پخش این آلبوم را از شبکه‌های سراسری رادیو تلویزیون و دیگر مراکز رسانه‌ای دولتی کشور ترکمنستان صادر کرد.

آلبوم موسیقی «نوای مختومقلی فراغی» مشتمل بر ۱۴ قطعه شعر برگزیده از این شاعر ملی ترکمن‌هاست که سرشار از معارف و نکات عرفانی و اخلاقی‌اند. تعداد ۹ قطعه از قطعات این آلبوم توسط بهترین خوانندگان و نوازندگان ایرانی و ترکمنستان در ۸۰ سال گذشته اجرا شده است و توسط رایزنی فرهنگی کشورمان و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته احیا شده‌اند.

همچنین ۵ قطعه دیگر توسط محمدگلدی گلدی‌نژاد، هنرمند ترکمن ایرانی و با مشارکت آهنگسازان ترکمنی اجرا شده است.

Comments are closed.