آغاز ترم پاییزه آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس

0

سرویس فرهنگی: مراسم پایان دوره تابستانی مکالمه و آغاز ترم پاییزه آموزش زبان فارسی، در مرکز ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی تربیت معلم شهر مینسک،پایتخت بلاروس، برگزار شد.
این برنامه با حضور ابوالقاسم مختاریان، رایزن فرهنگی ایران در بلاروس و جمعی از فارسی‌آموزان دانشگاه‌های تربیت معلم بلاروس، دانشگاه زبان‌شناسی مینسک و دانشگاه دولتی بلاروس، برگزار شد.

در ابتدای این برنامه فیلم کوتاهی از طبیعت و میراث گران‌بهای فرهنگی و تاریخی ایران‌زمین پخش و پس از آن موسیقی سنتی ایرانی توسط دو تن از دانشجویان ایرانی مقیم بلاروس اجرا شد.

در ادامه رایزن فرهنگی کشورمان با ایراد سخنرانی خود به بیان تاریخچه‌ای از آموزش زبان فارسی توسط رایزنی فرهنگی در اتا‌ق‌ها و مراکز ایران‌شناسی در سه دانشگاه تربیت معلم، اینیاز و بگئو پرداخت و به سایر فعالیت‌هایی که منجر به تقویت روند فراگیری زبان از سوی زبان‌آموزان می‌شود، از جمله تشکیل انجمن فیلم و پخش مرتب فیلم‌های فاخر و برگزیده ایرانی و نیز برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان ایرانی حاضر در بلاروس، اشاره کرد.

مختاریان در پایان شعری از زنده‌یاد قیصر امین‌پور از مجموعه شعر دفتر تازه‌ها را قرائت کرد.

در ادامه خانم حسن‌شالی، مدرس این دوره‌ها، به معرفی چارچوب برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در ترم پاییز پرداخت. سپس از زبان‌آموزان برتر دوره تابستانی برای دریافت جایزه و از سایر دانش‌آموزان برای دریافت مدرک پایان دوره دعوت به عمل آورد.

پایان‌بخش این برنامه اجرای دوباره موسیقی سنتی ایرانی بود.

گفتنی است، در ترم پاییز آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی تربیت معلم بلاروس، تعداد ۴۰ زبان‌آموز شرکت دارند که در قالب ۴ کلاس از سال اول تا چهارم زبان فارسی را فرا خواهند گرفت.

Comments are closed.