مشکل اعتباری در بخش فعالیت‌های دانش‌بنیان در ایران وجود ندارد

0

معاون توسعه و منابع معاونت علمی رئیس جمهور گفت: در بخش فعالیت‌های دانش‌بنیان مشکل اعتباری نداریم اما باید با مدیریت مناسب از این منابع در زمینه‌های تولیدات دانش‌بنیان استفاده کنیم.
علیرضا دلیری پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای عالی علم و فناوری استان کرمان اظهار کرد: تنها راه نجات اقتصاد کشور بستر علم و دانش و دوری از فعالیت‌های قدیمی و سنتی است.
وی افزود: ما باید با دنیا هماهنگ باشیم و علم و دانش خود را به روز و هماهنگ با کشورهای توسعه یافته بکنیم.
دلیری گفت: برای پیشرفت دیگر دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند پاسخگو باشند و قطعا بخش خصوصی با نگاه محاسباتی این فعالیت‌ها را پیگیری خواهد کرد.

وی بیان داشت: برای پیشرفت در اقتصاد باید به نخبگان توجه کنیم و به جوانان اعتماد داشته باشیم زیرا نخبگان جوان تحول آفرین هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی رییس جمهور گفت: بستر اقتصادی کرمان با سایر استان‌های کشور متفاوت است زیرا دانش منابع انسانی را داراست و از نظر نخبه جزو استان‌های برتر کشور محسوب می‌شویم.

دلیری ظرفیت آموزش استان را بسیار بالا دانست و افزود: شهرستان‌های ما از ظرفیت آموزشی بسیار بالایی برخودار هستند و ما دانشگاه‌های بسیار متعددی در استان داریم که باید در جهت ایجاد اشتغال همراه با فعالیت‌های آموزشی تلاش کنند.

وی یادآور شد: ما در استان ظرفیت‌های لازم را برای ایجاد شرکت‌های بزرگ داریم که باید لینک ارتباطی آنها را داشته باشیم.

دلیری تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های دانش‌بنیان مشکل اعتباری نداریم اما باید با مدیریت مناسب از این منابع در زمینه‌های تولیدات دانش‌بنیان استفاده کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی رییس جمهور گفت: در زمینه طرح‌های دانش‌بنیان روستایی ۱۰ میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم همچنین با ۱۲ بانک مذاکراتی انجام شده تا وام‌ها در اختیار متقاضیان با حداقل معطلی برای دریافت قرار بگیرد.

وی گفت: سود تسهیلات در نظر گرفته شده برای بخش صنعت ۱۲ درصد و برای بخش کشاورزی ۱۰ درصد محاسبه شده است.

Comments are closed.