معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم: توسعه کشور در گرو اقتصاد دانش بنیان

0

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم: اقتصاد دانش بنیان، اهرم پیشبرنده و عامل توسعه کشور است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسعود برومند در مراسم تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در تبریز افزود: با ارائه ایده های جدید و دانش بنیان و تجاری سازی آنها، اقتصاد پویا شده و آینده اقتصادی کشور تضمین خواهد شد و این مهم با همت همگانی محقق می شود.
او در ادامه با اشاره به این که آذربایجان شرقی یکی از استان های پیشرو در توسعه اقتصاد کشور است گفت: این استان به علت داشتن ظرفیت های بالای اقتصادی و برخورداری از واحدهای تولیدی – صنعتی متعدد از جمله ماشین سازی و تراکتور سازی، سال های متمادی است در مسیر رشد و توسعه اقتصادی قرار گرفته، با این حال با راه اندازی اکوسیستم های علم و فناوری در تبریز و با استفاده بهینه از داشته ها و مدیریت مناسب، می توان به موفقیت های بیشتری دست یافت.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، ارتباط پارک های علم و فناوری را با دانشگاه ها بسیار مهم دانست و گفت: این روند می تواند در رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان موثر باشد و به یقین با تقویت پارک های علم و فناوری، این مهم که مهم ترین نیاز امروز کشور است، محقق می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه تحقق اقتصاد دانش بنیان در استان از برنامه های اصلی استانداری است افزود: درصددیم آذربایجان شرقی را به یکی از قطب های اقتصاد دانش بنیان منطقه تبدیل کنیم و این مهم با همت و همراهی دانشجویان، فناوران، تولیدکنندگان، سرمایه گذاران وصنعتگران استان تحقق می یابد.
علی جهانگیری سرمایه گذاری در اقتصاد دانش بنیان را ضامن آینده اقتصادی کشور دانست و افزود: سرمایه گذاری در این حوزه هم می تواند به اشتغال جوانان این مرز و بوم بیانجامد وهم آینده اقتصادی کشو را تضمین کند، هر چند در این مسیر باید ساختار اقتصادی کشور هم اصلاح شده وهمسو با اقتصاد دانش بنیان پی ریزی شود.
در این مراسم از خدمات ۱۶ساله دکتر محمد علی پورفیض قدر دانی و دکتر عبدالرضا واعظی به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی منصوب شد.

Comments are closed.