موافقت شد /جایزه ادبیات دوسالانه حسین منزوی

0

ادبیات: جایزه ادبیات دو سالانه حسین منزوی مورد موافقت قرار گرفت.

همایون امیرزاده گفت: طرح برگزاری دوسالانه حسین منزوی به عنوان یک طرح خوب و ارزشمند از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد موافقت قرار گرفت و ان‌شالله به زودی شاهد برگزاری این جایزه در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.

همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با تایید خبر برگزاری جایزه دوسالانه حسین منزوی گفت: عزیزان پیشنهاد برگزاری جایزه دوسالانه حسین منزوی را به منظور پاسداشت جایگاه ویژه حسین منزوی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام ارائه دادند.

وی ادامه داد: این طرح به عنوان یک طرح خوب و ارزشمند از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد موافقت قرار گرفت و ان‌شالله به زودی شاهد برگزاری این جایزه در سطح ملی و بین‌المللی باشیم؛
چراکه بدون شک حسین منزوی یکی از چهر‌ه‌های تاثیرگذار کشور است و این کمترین کاری است که ما می‌توانیم برای او انجام دهیم.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همان‌طور که توضیح دادم این طرح مورد تایید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است و سایر برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها باید توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان انجام شود.

وی در سال ۱۳۴۴ وارد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران شد. سپس این رشته را رها کرد به جامعه‌شناسی روی آورد اما این رشته را نیز ناتمام رها کرد.

نخستین دفتر شعرش در سال ۱۳۵۰با همکاری انتشارات بامداد به چاپ رسید. وی سپس وارد رادیو وتلویزیون ملی ایران شد و در گروه ادب امروز در کنار نادر نادرپور شروع به فعالیت کرد.

منزوی مدتی مسئول صفحه شعر مجله ادبی رودکی بود و در سال‌ نخست انتشار مجله سروش نیز با این مجله همکاری داشت. در سال‌های پایانی عمر به زادگاه خود بازگشت و تا زمان مرگ در این شهر باقی ماند.

از او به عنوان پدر غزل جدید ایران یاد می‌شود. شعرهای او بیشتر در قالب غزل‌ است؛ اما شعر سپید هم می‌سرود.

منزوی در سال ۱۳۸۳ بر اثر بیماری ریوی و سرطان در تهران درگذشت و در کنار مزار پدرش در زنجان به خاک سپرده شد.

Comments are closed.