موراکامی نامزد جایگزین نوبل ادبیات شد

0

نامزد های نهایی جایزه جایگزین نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند که در میان آنها «هاروکی موراکامی» در کنار سه نویسنده دیگر قرار دارند و شانس برنده شدن او در این جایزه بسیار بالا است.

به گزارش حوزه ادبیات همایش نیوز، پس از این که آکادمی سوئدی نوبل تصمیم گرفت به دلیل حواشی مربوط به رسوایی اخلاقی، برای اولین بار در هفت دهه اخیر جایزه نوبل ادبیات را در سال ۲۰۱۸ برگزار نکند، عده ای از چهره های شاخص فرهنگی سوئد دست به کار شدند و امسال قرار است نسخه خودشان را از مهم ترین جایزه ادبی جهان برگزار کنند و حالا نام چهار نامزد نهایی خود را نیز اعلام کرده اند.

این آکادمی ادبی چندی پیش اسامی چهل و هفت نفر از نویسندگان از سراسر جهان را به عنوان نامزد های اولیه دریافت جایزه جایگزین نوبل ادبیات اعلام کرد و این فهرست را به رای عمومی گذاشت و یک گروه هیات داوران تخصصی به ریاست «آن پالسون» چهار نامزد نهایی این جایزه را شامل «هاروکی موراکامی» نویسنده مطرح ژاپنی، «نیل گیمن» رمان نویس بریتانیایی و دو نویسنده زن، «کیم توی» از کانادا و «ماریس کنده» از فرانسه معرفی کرده اند.

برنده جایزه جایگزین نوبل ادبیات در ماه اکتبر اعلام می شود این در حالی است که جایزه نوبل ادبیات امسال برگزار نخواهد شد و قرار است در سال ۲۰۱۹ دو برنده داشته باشد.

Comments are closed.