نام نویسی آزمون بخش خصوصی شرکت های فناور

0

به گزارش همایش نیوز، نام نویسیِ دومین آزمونِ بخش خصوصی شرکت های صنعتی، تجاری و فناور آغاز شد.

دبیر شورای سیاستگذاری دومین آزمون بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور­ گفت: ثبت نام در این دوره آزمون از نیمه شهریور آغاز ‌می‌شود و تا نیمه مهر ادامه دارد.

قمری افزود: این آزمون با حمایت نهاد‌های مرتبط در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا ساماندهی بهتر شغلی و استخدام شرکت کنندگان و داوطلبان و در حوزه‌های شغلی موجود در کشور انجام شود.

وی افزود: پارسال ۶۰ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کردند و ۵ هزار موقعیت شغلی­ موجود در کشور به ما اعلام شد در حالی که ۶ هزار و ۳۰۰ نفر موفق به استخدام در شرکت‌ها شدند.

قمری گفت: به نظر می‌رسد امسال متقاضیان شرکت در آزمون بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور افزایش یابد.

وی افزود: فعالیت این مرکز از سال ۹۳ و با حمایت دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده است و هم اکنون ۶۰ نفر به طور مستقیم در این مرکز فعالیت دارند و این مرکز مورد تأیید­ ۷۰۰ عضو هیأت علمی دانشگاه است.

قمری گفت: به علت تقاضای زیاد شرکت‌های خصوصی طرح آزمون استخدامی پیشنهاد شد که شورای سیاست گذاری بعد از بررسی آن را تأیید کرد.

وی در پایان افزود: در این آزمون مباحث مهارتی مطرح و مدرک دانشگاهی از کمترین درجه اهمیت برخوردار است و در این آزمون مهارت شایستگی شغلی بررسی می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات لازم برای نام نویسی به سایت www.inre.ir مراجعه کنند.

Comments are closed.