نوشتن از آسیب‌های اجتماعی دغدغه نویسنده زی پو

0

زهر بیگدلی پس از دوسال که از انتشار مجموعه داستان «خانم جولی» می‌گذرد، رمانی به نام «زی-پو» منتشر کرد.
زهرا بیگدلی، از انتشار رمان تازه خود به نام «زی-پو» خبر داد و گفت: رمان «زی- پو» سه راوی دارد؛ دختری به نام آذر که سی‌ساله است،‌ پدر و مردی به نام مرتضی سه راوی این کتاب هستند. راوی پدر و مرتضی اتفاقات زندگی آذر را از زاویه دید خودشان توضیح می‌دهند.

وی افزود: مجموعه داستان «خانم جولی» دو سال پیش درآمد که درون‌مایه آن شبیه رمان «زی-پو» و مربوط به آسیب‌های اجتماعی است که معطوف به زن‌هاست.

این نویسنده درباره اولویت جنسیتی- موضوعی خود برای نوشتن توضیح داد: من اولویتم پرداختن به آسیب‌های اجتماعی است و این موضوع شامل هر دو جنس می‌شود.

زهرا بیگدلی درباره منابعی که برای شناخت آسیب‌های اجتماعی و نوشتن درباره زنان در اختیار داشته گفت: من جامعه‌شناسی خوانده‌ام و حدود ده سال هم به عنوان خبرنگار کار کرده‌ام و مشخصا در حوزه زنان و آسیب‌های اجتماعی فعالیت داشته‌ام. با انسان‌های آسیب‌دیده زیادی ملاقات و صحبت کرده‌ام.

وی درباره انگیزه اصلی خود از نوشتن رمان «زی-پو» عنوان کرد: ما آسیب‌های زیادی در جامعه داریم اما برخی از این آسیب‌ها پنهان می‌ماند و یک نوع رسالت برای خودم می‌دانستم که یک آسیب اینچنینی را در رمانم مطرح کنم و به این موضوع بپردازم.

Comments are closed.