همایش هم‌اندیشی بنیاد برکت و شرکای اقتصادی

0

جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این بنیاد اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار داده و حمایت از تولید کالای داخلی و ایرانی را جز ارکان اولیه و مهم خود می داند. زیرا اشتغال در این زمینه می تواند به جوانان ما کمک شایانی کند.

به گزارش همایش نیوز، مدیر عامل بنیادبرکت هدف بنیاد را  مشارکت اقتصادی با کارآفرینان، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته دانسته است.وی افزود: ده سال از تاسیس بنیاد می گذرد و دراین مدت بنیاد با تمام وجود تلاش کرده است  تا در کنار مردم باشد.

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر این‌که هدف این بنیاد از مشارکت‌های اقتصادی، توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته است .

بررسی‌هایی روی آثار نوسانات نرخ ارز بر قراردادهایی که با شرکت‌ها منعقد کرده‌ایم انجام شده است که نتیجه و خروجی آن ظرف چند روز آینده عملیاتی خواهد شد.

جعفری خواستار هم‌افزایی و ایجاد یک شبکه‌ تعامل عملیاتی و اجرایی میان شرکت‌های طرف قرارداد با بنیاد برکت شد و گفت:

تأکید داریم که شرکت‌ها برنامه‌محور بوده و روی مباحث شرکت‌داری، بازاریابی، صادرات و بودجه‌بندی مناسب اقدامات مؤثری داشته باشند.

با وجود همه‌ محدودیت‌ها و مشکلات حال حاضر، شرکت‌هایی که با پیش‌بینی شرایط امروز و اتخاذ رویکردهای کارشناسی‌شده و هوشمندانه توانسته‌اند خود را از بحران مصون دارند و در یک حاشیه‌ امنیت قرار بگیرند وجود دارند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر این‌که باید فضای کسب‌وکار ثبات داشته باشد و در یک رقابت پرتلاطم پایدار بماند، افزود:

لازم است که جایگاه و موقعیت خود را با رویکردها و ابزارهای جدید حفظ کنیم. صادرات‌محوری و پرکردن ظرفیت‌های اشتغال در راستای همین هدف بزرگ است.

وی از مدیران شرکت‌های طرف قرارداد با بنیاد برکت در حوزه‌ توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم خواست که از سرمایه‌ معنوی بنیاد نهایت بهره را ببرند و تصریح کرد: در شرایط امروز باید به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشت.

کشور در شرایط یک جنگ اقتصادی است و در معرض تهاجم اردوگاه دشمن قرار دارد که البته در نهایت همه‌ این توطئه‌ها با اتحاد و تلاش ما خنثی خواهد شد.

وی از مدیران شرکت‌های مشارکتی در استان‌ها خواست، در زمینه‌ مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیریه در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته بیش از گذشته ایفای نقش کنند.

Comments are closed.