چهارمین همایش سالانه انکولوژی در منطقه کوچک اما مجهز ایران برگزار می شود

0

به گزارش همایش نیوز، دکتر احمد عبدالهی فوق تخصص جراحی سرطان و موسس مرکز تروما و تصادفات شیراز و یکی از برترین جراحان بیمارستان گراش ودبیر علمی چهارمین همایش انکولوژی است.

وی درخصوص برگزاری این مراسم به خبرنگار همایش نیوز گفت: در گراش امکانات خوبی وجود دارد، منطقه ای کوچک اما مردمی متمول دارد.

 بیمارستان امیر المومنین گراش که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار دارد برگزار کننده آن محسوب می شود.

این بیمارستان یک بیمارستان مجهز است و در زمینه سرطان فعالیت های مختلفی دارد.

اما طی سالهای اخیر، خلا آموزشی در زمینه سرطان  احساس شد و تصمیم گرفتیم گردهم آیی علمی به منظور گردهم جمع شدن متخصصان علوم پزشکی برگزار کنیم.

سه دوره همایش انکولوژی برگزار شده و چهارمین دوره است که پزشکان حاذقی در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی درخصوص محور ها گفت: با توجه به حوزه فعالیت، محور اصلی این همایش انکولوژی است و در بخش های دیگر شیمی درمانی، رادیوتراپی را نیز داریم و درصدد هستیم سیکل سرطان کامل شود.

برای این همایش از سراسر کشور مدعو داریم و متخصصان زیادی حضور خواهند داشت. از جمله دکتر ملک حسینی متخصص پیوند کبد که افتخار حضور در این همایش را به ما دادند.

دبیر علمی چهارمین همایش سالانه انکولوژی در زمینه بیمارستان امیر المومنین گراش و نوع تفکر حاکم برآن گفت: در این بیمارستان هزینه ها نجومی نیست و مردم به هم کمک می کنند. در صورت نیاز مالی به یکدیگر کمک می کنند.

علاوه بر این، بیماران از نظر روانی تقویت می شوند. یکی از بهترین درمان کنندگان از نظر روانی خود مریض ها هستند که به دیگری کمک می کنند و ما انها را به هم ارتبط می دهیم.

وی در ادامه به  موقعیت جغرافیایی گراش اشاره کرد و گفت: گراش در یک منطقه ای ما بین فارس، بوشهر و هرمزگان واقع شده است . کوچک اما  دارای صنعت است.

یکی از شهرهای قدیمی است که ساکنان آن به تجارت می پردازند . به قطر سفر می کنند و درآمد خوبی دارند و ازطرف دیگر نوع دوستی آنها اثبات شده است.

دکتر عبدالهی در انتها گفت: به دلیل زیبایی های فکری و معنوی ای که در گراش وجو د دارد شعار همایش را این جمله قرار داده ایم که:  «برای اینکه ایران سربلند داشته باشیم در ابتدا باید گراش سربلند داشته باشیم» .

درصدد هستیم اعلام کنیم در یکی از دورافتاده ترین نقاط ایران همایشی در سطح  پیشرفته برگزار می شود  وبار علمی فراوانی خواهد داشت.

Comments are closed.