کاوه سلطانی شاعر جوان و خوشنام در گذشت

0

هادی تقی‌زاده ضمن تایید خبر مرگ کاوه سلطانی، شاعر همشهری خود، از نامشخص بودن علت مرگ این شاعر جوان خبر داد.

هادی تقی‌زاده، نویسنده در گفت‌وگو با همایش نیوز، خبر مرگ کاوه سلطانی، شاعر و نویسنده مشهدی را تایید کرد و گفت: من دیروز بعد از ظهر هم‌زمان با خانواده‌اش خبر مرگ او را شنیدم. ظاهرا کاوه پنجشنبه شب فوت کرده اما ما چند روز بعد، یعنی ظهر یکشنبه فهمیدیم و هنوز در حالت شوک و بغض مرگ او هستیم.

تقی‌زاده درباره علت مرگ این شاعر بیان کرد: علت مرگ او هنوز مشخص نیست و دقیق نمی‌دانم اما ممکن است براثر مصرف بیش از حد دارو باشد اما باز هم تاکید می‌کنم که هنوز چیزی مشخص نیست.

وی درباره زمان و مکان دفن کاوه سلطانی هم گفت: هنوز چیزی مشخص نیست. جنازه او دست پزشکی قانونی است و امروز باید علت مرگ او را اعلام ‌کنند. به همین دلیل مشخص نیست که کی او را دفن می‌کنند اما شاید فردا یا پس‌فردا دفن شود. به محض قطعی شدن، زمان دقیق آن را از طریق شبکه‌های مجازی اعلام خواهیم کرد.

تقی‌زاده درباره کاوه سلطانی و نگاه او به ادبیات عنوان کرد: کاوه فوق‌العاده شاعر خوبی بود، نگاه تازه‌ای به شعر داشت.فقط می‌توانم بگویم که من شعرهایش را خیلی دوست داشتم.

کاوه سلطانی شاعر و نویسنده مشهدی و فرزند مهستی محبی از نویسندگان معاصر و نوه مرحوم عبدالجواد محبی از شاعران شناخته‌شده مشهدی بود. وی در ۲۵ شهریور سال ۶۵ در مشهد متولد شد. از دوم دبستان شعر می‌گفته است. در دوران دبیرستان به شدت به فلسفه خصوصا هگل و ویتگنشتاین و نیچه علاقه‌مند بوده و از رشته ریاضی به علوم انسانی تغییر رشته داده تا در دانشگاه فلسفه بخواند، اما از رشته حقوق سردرآورده و عضو رسمی کانون وکلا هم شده است.

اولین مجموعه شعرش را در دوران دانشگاه با نام «سیزیف نوین» چاپ کرده و تعدادی از شعرهایش هم در مجلات چاپ شدند. دومین مجموعه شعرش «چیزها و شاعر، تنها در خانه» نام دارد. سلطانی علاوه بر شاعری، نویسندگی را هم تجربه کرده و داستان‌های خود را در سایت‌ها و مجلات منتشر می‌کرد. یک رمان منتشر نشده هم با نام «اگر می‌خواهی رویا صدایم کن!» دارد که در مسابقه والس ادبی جزو برگزیدگان مرحله‌ نهایی بود. همچنین مجموعه‌‌ شعر «آلت قتاله»، آخرین اثر کاوه سلطانی است که توسط انتشارات بوتیمار منتشر شده است.

کاوه سلطانی شامگاه پنجشنبه، اول شهریورماه ۱۳۹۷ در ۳۲ سالگی به علت نامشخصی دار فانی را وداع گفت.

Comments are closed.