کتاب «ملّت عشق» نقد می‌شود

0

کتاب «ملّت عشق» الیف شافاک با ترجمه ارسلان فصیحی نقد می‌شود.

به گزارش همایش نیوز، ویژه‌برنامه «کتاب ماه» نشست نقد و بررسی کتاب «ملّت عشق» را روز سه‌شنبه، ششم شهریورماه با حضور جمعی از علاقه‌مندان به حوزه ادبیات فارسی از ساعت ۱۷ در سالن فرهنگسرای سرو برگزار می‌کند.

در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: کتاب «ملّت عشق» رمانی نوشته الیف شافاک است که در سال ۱۳۸۹ توسط ارسلان فصیحی از ترکی به فارسی ترجمه شد و با تأخیری پنج‌ساله نهایتاً در سال ۱۳۹۴ مجوز نشر گرفت و در سال ۲۰۱۰ به صورت هم‌زمان به دو زبان انگلیسی و ترکی منتشر شد. این کتاب تاکنون بیش از ۵۰۰ بار در ترکیه تجدید چاپ شده و توانسته رکورد پرفروش‌ترین رمان ترکیه را نیز به دست آورد. ترجمه فارسی آن در مدتی کوتاه، عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بازار کتاب ایران را کسب کرده‌ است.

کتاب «ملّت عشق» داستانی درباره احوالات و ارتباط شمس و مولوی است و کمترین بخش‌های کتاب از زبان این دو شخصیت روایت شده‌است و سعی شده تا از نگاه و زاویه‌های گوناگون که همان شخصیت‌های دیگر داستان هستند به این دو نفر پرداخته شود. نویسنده در این کتاب سعی کرده به موازات هم دو داستان و در حقیقت زندگی شخصیت‌های دو دوره زمانی را پیش ببرد. دوره اول در حدود ۶۳۹ تا ۶۴۵ قمری و دوره دوم عصر حاضر است. از ویژگی‌های این کتاب این است که در حدود ۲۰ راوی مختلف دارد و در ابتدای هر بخش راوی آن نیز ذکر می‌شود.

این برنامه با مشارکت کانون ادبیات داستانی سرو برگزار می‌شود و حضور عموم علاقه‌مندان در برنامه آزاد است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای سرو واقع در خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی دوم مراجعه کنند.

Comments are closed.