۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان صادرات دارند

0

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهدشت گفت: در کشور ما ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در مسیر تولید ملی صادرات دارند.

به گزارش همایش نیوز، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در جلسه مشترک بررسی همکاری‌های بین المللی حوزه تحقیقات و فناوری گفت: برای اجرایی شدن طرح‌های بین المللی، باید زیرساخت‌های لازم فراهم و افراد در زمینه همکاری‌های بین المللی توانمند شوند.

وی اظهار داشت: اجرای طرح‌های بین المللی از طریق توانمندسازی افراد و برقراری ارتباط اساتید و چهره‌های علمی کشور با اساتید و محققان مراکز تحقیقاتی کشور‌های دیگر امکان‌پذیر خواهد بود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه توانمند سازی محققان، برای برقراری ارتباط و وجود زیر ساخت‌های لازم و اثرگذار، موثر است، افزود: در همین راستا، معاونت تحقیقات و فناوری در طول پنج سال گذشته، زیرساخت‌های متعددی را فراهم آورده و آموزش‌های استاندارد در سطح بین‌المللی متنوعی را در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) ارائه داده است.

ملک زاده در خصوص شرکت‌های دانش بنیان، افزود: امروز در کشور ما در مسیر تولید ملی ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان صادرات دارند و به نوعی در اکثر شرکت‌ها نیز همکاری‌های خارجی برای ارتقای تولید ملی وجود دارد.

وی گفت: باید در مسیر همکاری‌های بین المللی حوزه تحقیقات و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان در قالب هیات‌های ایرانی حضور داشته تا بتوانیم در حوزه‌های سرمایه گذاری و همکاری‌ها گام‌های بهتر و بیشتری برداریم.

Comments are closed.