فارغ‌التحصیلان دوره‌های آموزشی رایزنی فرهنگی ایران در باکو تجیل شدند

0

گواهی نامه قبولی گذراندن دوره‌های آموزشی زبان فارسی، خطاطی و نقاشی و کامپیوتر رایزنی فرهنگی ایران در باکو به فارغ در پایان این مراسم به فارغ‌التحصیلان دوره‌های آموزشی در مقاطع ابتدایی، متوسطه و عالی گواهینامه قبولی اهدا شد.

به گزارش همایش نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی  جواد جهانگیرزاده به عنوان سفیر و اصغر فارسی به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو در این تجلیل حضور داشتند.

این مراسم با حضور اساتید، زبان‌آموزان و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایرانی در سالن اجتماعات این نمایندگی فرهنگی برگزار شد.

فارسی در سخنانی، با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان دارای فرهنگ و تاریخی مشترک هستند، گفت: با بررسی تاریخ دو کشور نمی‌توانیم ایران و جمهوری آذربایجان را جدا از هم تصور کنیم، زیرا ملت‌های ما در کنار همدیگر این تاریخ را رقم زده‌اند.

رایزن فرهنگی ایران در باکو به روابط دوستانه رؤسای جمهور دو کشور اشاره کرد و گفت: روابط و همکاری‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها افزایش چشمگیری داشته و خوشبختانه جناب آقای دکتر روحانی و الهام علی اف توجه خاصی به گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارند.

جهانگیرزاده نیز در سخنانی به اهمیت دوره‌های آموزشی نمایندگی فرهنگی ایران در باکو اشاره کرد و گفت: دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات فرهنگی بی شماری دارند که رایزنی فرهنگی ایران در باکو با برگزاری دوره‌های آموزشی تلاش دارد روابط فرهنگی دو کشور را بیش از پیش گسترش دهد.

در ادامه این مراسم، خانم آیگون علیزاده، استاد زبان فارسی این روز را روزی به یادماندنی اعلام کرد و گزارشی در خصوص فعالیت‌های آموزشی خود در رایزنی فرهنگی کشورمان ارایه داد.

 

Comments are closed.