نهمین سمینار بین المللی حوادث ترافیکی و چالش ها

0

تفکیک و بررسی سیاست های خوب و بد ترافیکی یکی از مباحث این همایش است

به گزارش همایش نیوز، آقای دکترسید تقی حیدری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیرعلمی نهمین سمینار بین المللی تصادفات به خبرنگار همایش نیوز گفت: این همایش به صورت سالانه برگزار می شود و این نهمین سالی است که در حال برگزار است. به گفته وی سیاست گذاری سمینار، بر پایه نهاد راهور و سیاست های کلی در کاهش تصادفات است و بررسی می شود که کدام سیاست های اجرایی مفید تر و موثر تربوده و کدامیک مفید نبوده است.

دبیر علمی سمینار درخصوص بخش های اجرایی آن گفت: سمینار تصادفات در دو بخش برگزار می شود. یک بخش سخنرانی اساتید مدعو است و بخش دیگر مقالات که به صورت پوستر پذیرفته می شود.

وی در خصوص موضوعات پوستر گفت محدودیتی برای موضوعات آن در نظر گرفته نشده تا افکار متقاضیان آزادانه حول محورهای همایش اجرا شود. حیدری خاطر نشان کرد از آنجایی که این موضوع چند رشته را در بر می گیرد و در حوزه پزشکی و سلامت، راه و راهداری، رفتارهای اجتماعی و … می گنجد محورهای آن متعدد و متنوع است.

حیدری درخصوص مدعوین همایش گفت: با توجه به اینکه موضوع تصادفات موضوع بسیار مهم و چالش برانگیزی است از مسئولین کشور اعم از فرماندار و جانشین فرماندار ناجا، کمیسیون عمران مجلس، پزشکی قانونی کشور و وزارت راه و بهداشت و همچنین اساتید دانشگاه دعوت به عمل امده است.  کشورهای دیگر نیز سخنران داریم که اگر مباحث سیاسی مانع نشوند حضور می یایند.

هیات علمی داشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر علمی سمینار تصادف گفت: خروجی اطلاعات علمی این سمینار به صورت سی دی است که در سالن توزیع می شود.

دبیر اجرایی همایش بتصادفات و حوادث ترافیکی اعلام کرد اطلاعات همایش پیش از برگزاری در مجله ای به نام «کلید سلامت» درج می شود.

وی در پایان از مشکل بزرگ آسیب شناسی این حوادث گفت:  متاسفانه با وجود آنکه خودروسازها و نهادهای بیمه ای و ایمنی در این زمینه مسئول هستند و می توانند شرکت کنند اما حضور پیدا نمی کنند و در این چالش علمی شرکت نمی کنند.

 

Comments are closed.